Zwycięstwo w słonecznym Białymstoku

W upalne, niedzielne popołudnie zmierzyły się ze sobą ekipy Heliosa Białystok i AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Akademiczki kontrolowały przebieg spotkania i regulowały tempo gry. Gola zdobyły po szybkiej kombinacyjnej akcji - na bramkę podanie Katarzyny Włodarczyk zamieniła Urszula Sieńko. Tuż przed przerwą „na wodę” Akademiczki wyprowadziły podręcznikowy kontratak zakończony precyzyjnym podaniem Marleny Smolińskiej i trafieniem Katarzyny Włodarczyk. Po przerwie „na wodę” ponownie podawała Marlena Smolińska, a drugą bramkę zdobyła Urszula Sieńko. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola strzeliły gospodynie i do przerwy na tablicy widniał wynik 1:3.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się Akademiczki spokojnie rozgrywały piłkę zmuszając Helios do biegania. Wynik spotkania na 4:1 podwyższyła Urszula Sieńko wykorzystując świetne podanie Karoliny Skrzypczyk. Piłkarki Heliosa próbowały zdobyć bramkę, ale na posterunku obecna była Aleksandra Orzechowska, kierująca w tym meczu eksperymentalnym zestawieniem obrończyń. Wynik spotkania 5:1 ustaliła Katarzyna Włodarczyk, która dopadła do bezpańskiej piłki i przelobowała bramkarkę gospodyń.

W 79 minucie spotkania na placu gry pojawiła się powracająca po dłuższej przerwie w grze Ewelina Karwańska.

Akademiczki zagrały bardzo spokojnie i ostatecznie wygrały 5:1.