Informacje

Sekcja kobiet KU AZS Uniwersytet Warszawski została założona w 2005 roku przez jedną ze studentek - Katarzynę Borys.
Początkowo studentki chcące rozpocząć swoja przygodę z piłką nożną spotykały się nieregularnie. Przez rok opiekę nad sekcją przejął ówczesny trener futsalu mężczyzn AZS UW - pan Ignacy Urban. Zajęcia w ramach sekcji odbywały się raz w tygodniu. W okresie przejściowym treningi prowadzili zaprzyjaźnieni studenci AWF Warszawa, a zespół brał udział w amatorskich turniejach piłki nożnej.

W październiku 2007 roku trenerem sekcji została Maria Wąsowska. Przez pierwszy rok zespół uczestniczył w kilku turniejach halowych i rozgrywał liczne sparingi. W kwietniu 2008 roku KU AZS UW był organizatorem akademickiego turnieju o Puchar Zarządu Głównego AZS. Od sezonu 2008/2009 zespół rozpoczął występy w II lidze kobiet w grupie łódzkiej i zakończył rozgrywki na 6 miejscu na 10 zespołów z dorobkiem 18 punktów i bilansem bramek 18-41 (strzelone - stracone). Obecnie klub występuje w II lidze kobiet.

Od sezonu 2014/2015 klub przystąpił do rozgrywek Ekstraligi futsalu kobiet. Ponadto uczestniczymy również w turniejach halowych, mistrzostwach Polski oraz Mazowsza, a także w rozgrywkach Akademickich (Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza). Dwa razy do roku piłkarki KU AZS UW wyjeżdżają na zgrupowania. Obecnie w składzie znajdują się zawodniczki studiujące na Uniwersytecie Warszawskim i innych warszawskich uczelniach wyższych.

Od 2012r. w klubie szkolone są również Juniorki, które trenują w trzech grupach wiekowych U16, U13 i U10. Szkoleniem zawodniczek zajmują się trenerki posiadające bogate doświadczenie boiskowe oraz solidne przygotowanie merytoryczne (dyplom UEFA A i UEFA B).

Serdecznie zapraszamy do Naszego Klubu!