XVIII kolejka II ligi

W niedzielne popołudnie Akademiczki podejmowały KS Teresin. Prowadzenie objęły gospodynie wykonując podręcznikowy kontratak – piłkę odebrała Agnieszka Bakanowska, podała do Marleny Smolińskiej, ta zgrała Marii Wąsowskiej, która uruchomiła Martę Walczak i po ładnym uderzeniu tej ostatniej Akademiczki cieszyły się z pierwszego trafienia. Niedługo mogły się cieszyć z prowadzenia, bowiem sędzia podyktował dyskusyjny rzut karny. Angelika Kalinowska wygrała pozycję i blokowała wychodzącą poza boisko piłkę, a sędzia dopatrzył się przewinienia i wskazał na wapno. Bilans spotkania na 1:1 wyrównała Monika Ziółkowska. Bliska obrony karnego była Zuzanna Nikisz, która dobrze wyczuła stronę, w którą padnie strzał. W odpowiedzi bardzo dobrą indywidualną akcją popisała się Marlena Smolińska, którą obrończynie gości musiały przerywać faulem. Rzut wolny bity przez Angelikę Kalinowską w samo okienko, sprawił bardzo dużo kłopotów bramkarce, która wprawdzie sparowała piłkę na poprzeczkę, ale przy dobitce Julii Odolińskiej była już bez szans – ponownie prowadzenie objął AZS i wynik nie zmienił się już do końca pierwszej części gry.

Druga połowa spotkania to indywidualne wypady przyjezdnych i zespołowa gra gospodyń. W drugiej części gry to przyjezdne pierwsze strzeliły gola, który dał im wyrównanie - 2:2. Grając chwilę w przewadze, przyjezdne ponownie zdobyły gola po stałym fragmencie gry. Akademiczki konsekwentnie budowały swoje akcje, nękając bramkę przyjezdnych kolejnymi strzałami. W końcu fantastycznym uderzeniem z dystansu popisała się Aleksandra Orzechowska i ponownie na prowadzenie wyszły gospodynie. Po tym trafieniu Akademiczki zyskały jeszcze większą przewagę w posiadaniu piłki i prawie nie schodziły z połowy Teresina, jednak mimo licznych sytuacji nie przyniosły one bramkowego rezultatu. O tym, że niewykorzystane okazje się mszczą wiedzą dobrze wszyscy i tak też się stało tym razem – w 90 minucie rzut wolny pośredni miały przyjezdne, a świetna wrzutkę wykończyła Miroslava Wypasniak. Sędzia doliczył tylko dwie minuty, dwie minuty wybijania piłki po aucie przez przyjezdne. Mecz można podsumować krótko - Akademiczki straciły 2pkt, a 1pkt podarowały Teresinowi.