Halowe Mistrzostwa Mazowsza Seniorek - przywozimy brąz!

AKADEMICZKI Z BRĄZOWYMI MEDALAMI HMM!

Po zeszłorocznym sukcesie Juniorek, które w swojej kategorii zdobyły brązowy medal i zostały trzecią drużyną na Mazowszu w swojej kategorii, w tym roku ich dokonania powtórzyły seniorki, a właściwie skład AZS-u zbilansowany przez trenerkę Marię Wąsowską doświadczeniem seniorek i przebojowością najlepszych w naszym klubie zawodniczek młodego pokolenia (rocznik 99')

W sobotę 21.02.2015 rozegrano Halowe Mistrzostwa Mazowsza seniorek. Akademiczki trafiły do grupy z I ligową Czwórką Radom, obrońcą tytułu - GOSIRKAMI Piaseczno i III ligową Pogonią Siedlce. Z różnych przyczyn w turnieju nie wystąpiło kilka zawodniczek i Akademiczki pojechały zaledwie w 7-osobowym składzie - udowodniły, że nie liczy się ilość, ale jakość! Piłkarki UW turniej zaczęły od sensacyjnego i przekonującego zwycięstwa 3:0 z Czwórką Radom po golach Doroty Wierzbickiej, Kasi Włodarczyk, i Laury Czuraj. Tym samym juniorki (Kasia Włodarczyk, Laura Czuraj Jagoda Stokowiec) grające w tym meczu zrewanżowały się koleżankom z Radomia za porażkę w 1/8 finałów HMM Juniorek, która wyeliminowała je dwa tygodnie temu z walki o strefę medalową. W kolejnym spotkaniu Akademiczki pokonały Pogoń Siedlce 4:0 (Czuraj, Kalinowska, Wierzbicka, Włodarczyk). Mimo porażki 1:3 (honorowe trafienie Jagody Stokowiec) z mającymi "nóż na gardle" gospodyniami z Piaseczna, Warszawianki zajęły pierwsze miejsce w grupie zostawiając w tyle I-ligową Czwórkę Radom i Ekstraligowe GOSiRki Piaseczno. Wszystkie gole w fazie grupowej padły po wypracowanych akcjach.

W ćwierćfinale Akademiczki trafiły na Królewskie Płock i po meczu bramka za bramkę - wygrały 3:2 (trafienia: Włodarczyk, Wierzbicka i Kalinowska) Mecz półfinałowy z KSem Raszyn mimo kilku dogodnych okazji zakończył się bezbramkowym remisem i o awansie decydowały rzuty karne - w tym elemencie lepsze okazały się przeciwniczki, które wygrały 3:2.

Akademiczkom pozostał mecz o 3 miejsce. w meczu o brązowe medale piłkarki AZSu okazały się lepsze o jedno trafienie (autorstwa Doroty Wierzbickiej) i to one stanęły na najniższym stopniu podium! Jest to historyczny sukces Akademiczek! Katarzynie Włodarczyk organizatorzy przyznali tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Należy nadmienić, że będąca w dobrej dyspozycji strzeleckiej Dorota Wierzbicka miała zaledwie jedno trafienie mniej od królowej strzelczyń turnieju - Patrycji Sadeckiej z KS Raszyn.

AZS wystąpił w skłądzie: Zuzanna Nikisz - Angelika Kalinowska, Dorota Wierzbicka, Marta Staszczyk, Jagoda Stokowiec, Laura Czuraj, Katarzyna Włodarczyk

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Praga Warszawa - I liga