Deszczowa porażka w Piasecznie

W Piasecznie w meczu VII kolejki II ligi gr. Podlaskiej, Akademiczki z Warszawy uległy miejscowej drużynie. Już od 3' minuty GOSiRKi cieszyły się z samobójczo zdobytej bramki przez zawodniczkę z Warszawy. Od tego momentu przyjezdne nie dawały spokoju formacji defensywnej gospodyń, a bramkarka Kaja Ożgo dwoiła się i troiła, by w końcówce pierwszej połowy w końcu uznać wyższość, wychodzącej sama na sam, Katarzyny Włodarczyk. Świetnym prostopadłym podaniem popisała się Karolina Skrzypczyk.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły z planem zdobycia bramki. Planem, który pozwalał przeprowadzić akcję dającą prowadzenie w tym meczu. W ekipie GOSiREK grę ciągnęła doświadczona Magdalena Dudek, w drużynie przyjezdnych pierwsze skrzypce grała Katarzyna Włodarczyk, wspomagana przez dwie środkowe, Karolinę Skrzypczyk i Zuzannę Maronde. W trudnych pogodowo warunkach, gdzie każda piłka mogła sprawić niespodziankę bramkarce, obie ekipy próbowały oddawać jak najwięcej strzałów. Jednak to gospodyniom wystarczyło więcej determinacji i na dwie minuty przed końcem wyprowadziły ostateczną kontrę umieszczając piłkę w bramce Warszawianek.

W drużynie z Warszawy wyraźnie odczuwalny jest brak nominalnego napastnika, który miałby tą smykałkę do wykańczania akcji. Na chwilę obecną właśnie tego, najbardziej brakuje drużynie ze stolicy.