XI Kolejka EFK - Pierwsze Zwycięstwo

Po dobrym meczu Akademiczki wygrały we własnej hali 3:2 (1:1) z UŚ Katowice. Tym samym futsalistki ze stolicy zrewanżowały się Katowiczankom za dotkliwą, wyjazdową porażkę z poprzedniej rundy.

Już w pierwszej minucie spotkania prowadzenie gospodyniom mogła dać Katarzyna Włodarczyk, jednak lepsza okazała się bramkarka przyjezdnych. Mimo licznych okazji Akademiczki z Warszawy prowadzenie objęły dopiero w 9 minucie spotkania, kiedy wykorzystując podanie Katarzyny Włodarczyk precyzyjnym strzałem przy słupku popisała się Marta Walczak. Niestety futsalistki UŚ odpowiedziały po dwóch minutach, a wyrównała Marta Moćko.
Remis utrzymał się do przerwy.

W drugiej części gry poprzeczkę obiły przyjezdne, ale prowadzenie ponownie objęły gospodynie - po zespołowo rozegranym aucie na bramkę uderzała Angelikia Kalinowska, próbująca asekurować bramkarkę Anna Wójcik zaliczyła trafienie samobójcze. Przyjezdne potrzebowały tym razem trzech minut na odrobienie wyniku - a do siatki gospodyń trafiła Sylwia Ryszawy.

Po raz trzeci na jednobramkowe prowadzenie gospodynie wyszły w 36 minucie spotkania - Laura Czuraj wykorzystała świetne podanie Urszuli Sieńko i w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem umieściła piłkę w siatce. Tym razem Akademiczki nie oddały już prowadzenia, a swoją cegiełkę do pierwszych punktów dołożyła Magdalena Fornalczyk, która na dwie minuty przed końcem spotkania wybroniła sytuację sam na sam.

Wreszcie efekt przyniosła konsekwentnie realizowana taktyka, a brawa należą się całemu zespołowi w składzie: Fornalczyk (Nikisz) - Czuraj, Kalinowska, Karwańska, Sieńko, Smolińska, Staszczyk, Stokowiec, Walczak, Wierzbicka, Włodarczyk
oraz jak zawsze, mimo poważnej kontuzji, będąca z zespołem kapitan - Karolina Kołodziejczyk.

Była NADZIEJA, była WIARA, była WALKA i było też ZWYCIĘSTWO!