Po prostu słabsze

19 grudnia 2015 r. drużyna KU AZS UW rozegrała swój ostatni mecz w roku. Mecz miał podwójną wagę, gdyż były to podwójne derby w Ekstralidze futsalu kobiet. Derby Warszawy i derby Akademickie, a na przeciwko stanęła drużyna AZS AWF Warszawa.

Zawodniczki z Uniwersytetu nie najlepiej rozpoczęły rozgrywki Ekstraligi, zero punktów w pierwszych dwóch meczach i bilans bramkowy 3 - 6, a przed nimi jeszcze spotkania z najtrudniejszymi rywalami w tym właśnie mecz z Warszawskim AWF-em. Patrząc na formę drużyny ze Śródmieścia przed meczem, nie było złudzeń, kto będzie dyktował warunki tego spotkania. Boisko zweryfikowało te przypuszczenia. Wynik 8:2 dla drużyny z Warszawskich Bielan nie był niespodzianką, chociaż zawodniczki z Uniwersytetu Warszawskiego spokojnie mogły pokusić się o mniejszy wymiar porażki. Po tym meczu już żadna z zawodniczek UW chyba nie miała złudzeń jak ważne jest przygotowanie fizyczne do spotkań na tym poziomie rozgrywek. Mamy nadzieję, że waleczne Warszawianki z UW nie będą musiały do końca sezonu futsalowego opierać swojej gry jedynie na ambicji i walce, a swoje serca i płuca wesprą konkretną podbudową tlenową.i skończą się problemy treningowe drużyny. Wszak najważniejsze cele i imprezy sportowe jeszcze przed nimi. Czy Akademiczki podniosą się?