XIX kolejka II ligi walkower i POMAGAMY

Z powodu wycofania się z rozgrywek II ligi kobiet zespołu Wissy Szczuczyn, nasz mecz z tym przeciwnikiem, który był zaplanowany na miniony weekend, nie odbył się. Przyznano nam walkowera tak jak i pozostałym drużynom, które miały do rozegrania swoje mecze z Wissą, tuż po ogłoszeniu tej decyzji. Choć nie grałyśmy meczu ligowego to nie próżnowałyśmy...

... w Sobotę wzięłyśmy udział w akcji na rzecz pomocy chorej Gośce, czyli koleżance jednej z naszych zawodniczek, która jest nauczycielką w zaprzyjaźnionej SP nr 343 na Ursynowie. Najważniejszym punktem zbiórki pieniążków na pomoc w walce z chorobą, była aukcja, na której można było wylicytować oryginalne, niekiedy nawet limitowane przedmioty jak choćby, koszulki z autografami sportowców, piłki z podpisami, gadżety np. z gry Wiedźmin, ręcznie malowane półmiski, zaproszenia do Hoteli czy inne wartościowe przedmioty, które podarowało liczne grono darczyńców. Główną prowadzącą aukcję była niezawodna w tej roli, nasza zawodniczka, Angelika Kalinowska.

Rolą reszty zespołu było rozegranie meczu charytatywnego i zbiórka pieniążków za cegiełki umożliwiające rozegranie tegoż spotkania przeciwko nam! Mecz przyniósł wiele emocji, zarówno grającym jak i zebranym widzom.

Już wiemy, że na samej tylko aukcji zebrano ok 10 tyś. zł, a do tego dochodzą jeszcze pieniążki z bazarku oraz cegiełki z meczu. Takie akcje pokazują, że warto pomagać w każdy możliwy sposób czy to ofiarując pomoc materialną czy swoje zaangażowanie i czas.