Porażka w Łodzi

W deszczowe popołudnie w Łodzi odbyło się spotkanie między drugim zespołem Łódzkiego SMS, a Akademiczkami z Warszawy. Należy nadmienić, że godzinę wcześniej pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi zapewnił sobie awans do Ekstraligi po zwycięstwie 1:0 z innym warszawskim zespołem – MUKS Praga Warszawa.

Akademiczki do Łodzi przyjechały mocno osłabione, ale jak zawsze nastawione na walkę na całego. W początkowej fazie spotkania przewagę osiągnęły gospodynie. Po pewnym czasie spotkanie wyrównało się i Akademiczki również zaczęły stwarzać korzystne sytuacje do zdobycia gola. Najpierw Smolińska uderzyła wprost w bramkarkę, następnie Przybyłkowicz była nieco spóźniona, a Włodarczyk zbyt długo zwlekała z oddaniem strzału. Gospodynie objęły prowadzenie po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pewnym uderzeniu najwyższej na boisku – Marty Nastagi. Do przerwy utrzymało się prowadzenie gospodyń 1:0.

W drugiej części spotkania Akademiczki ograniczały się głównie do bronienia. Drugie trafienie dla SMSu zaliczyła Klaudia Jedlińska, która zwiodła obrończynię przyjezdnych i nie dała szans próbującej ratować sytuację Zuzannie Nikisz. W odpowiedzi świetnej sytuacji nie wykorzystała Katarzyna Włodarczyk. Na 3:0 do siatki trafiła ponownie Marta Nastaga, która ponownie najlepiej zachowała się przy rzucie rożnym. Wejście smoka mogła zaliczyć Angelina Ignatjeva, ale zbyt długo czekała z oddaniem strzału i została uprzedzona przez obrończynię SMS. Na kilka minut przed końcem spotkania honorowego gola zdobyła Marlena Smolińska, która wykorzystała podanie Katarzyny Włodarczyk. Rozmiary porażki mogła zmniejszyć jeszcze Angelina Ignatjeva, ale zbyt długi zwlekała z oddaniem strzału i ubiegła ją wracająca za akcją obrończyni.

Mimo porażki Akademiczki pokazały charakter!