III kolejka Ekstraligi Futsalu

KU AZS Uniwersytet Warszawski - Medan Gniezno 2:5 (1:0)
13' Kołodziejczyk, 24' Kalinowska - 26' Biegańska, 32' i 40' Sikora, 35' Kwitowska, 40' Marczak
żółte kartki: 28' Walczak, 30' Zając

Kibice zgromadzeni na hali CSiR przy ulicy Banacha mogli podziwiać zacięty pojedynek.

W 13 minucie spotkania prowadzenie objęły gospodynie po sprytnym podaniu Marleny Smolińskiej i trafieniu kapitan zespołu - Karoliny Kołodziejczyk. Mimo nieustającego naporu przyjezdnych wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie wykorzystując dobre dogranie Doroty Wierzbickiej prowadzenie podwyższyła Angelika Kalinowska. Dwubramkowa przewaga uśpiła nieco czujność obrony Akademiczek, co pozwoliło zdobyć przyjezdnym dwa gole.
Mocno kontrowersyjna była akcja po której przyjezdne wyszły na prowadzenie - faulowana była Karwańska (było to 6 przewinienie Medanu - więc karny przedłużony dla Akademiczek), jednak sędzia pokazał korzyść, ale dalej ściągana za koszulkę zawodnika podała niecelnie co bezlitośnie wykorzystały przeciwniczki strzelając gola na 3:2. Od tego momentu mecz się otworzył, jednak to przeciwniczki w ostatniej minucie dołożyły dwa trafienia i wygrały 5:2.

Po dobrym meczu, mimo dwubramkowego prowadzenia Akademiczki dały sobie wydrzeć zwycięstwo w końcówce spotkania. Miejmy nadzieję, że to doświadczenie zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.

AZS UW: Nikisz, Witek - Bakanowska, Kalinowska, Karwańska, Kołodziejczyk, Padiasek, Smolińska, Staszczyk, Tran, Walczak, Wierzbicka
Medan: Blige, Dewicka - Sikora, Zając, Biegańska, Kwitowska, Marczak, Nowak, Jacewicz, Cerajewska, Szygenda, Ulikowska, Marcinkowska