I kolejka Ekstraligi Futsalu

Rolnik Biedrzychowice Głogówek – KU AZS Uniwersytet Warszawski 5:4 (2:1)
Sobkowicz (3 gole), Pawłowska, Bielska - Wierzbicka, Karwańska, Orzechowska, Kalinowska
żółta kartka: Daria Kasperska (Rolnik) za przerwanie korzystnej akcji

Szybko, bo w 2 minucie spotkania Akademiczki po golu Agaty Sobkowicz przegrywały 0:1, gospodynie szybko dołożyły drugie trafienie (autorstwa Emilii Pawłowskiej) i kibice już rozpoczęli fetowanie zwycięstwa spodziewając się pogromu. W końcu AZS to outsider… Jednak Akademiczki pokazały, że tanio skóry nie sprzedadzą, a kontaktową bramkę po indywidualnej akcji i uderzeniu z dystansu zdobyła Dorota Wierzbicka.

Po przerwie ponownie pierwsze trafiły gospodynie (Andżelika Bielska), jednak tym razem Akademiczki odpowiedziały dwoma trafieniami. Podręcznikowy, trójkowy kontratak rozpoczęła i zakończyła Ewelina Karwańska. Kilka minut później sprytne zagranie z autu Katarzyny Włodarczyk wykorzystała Aleksandra Orzechowska i było już 3:3. Tym razem dwoma trafieniami Agaty Sobkowicz odpowiedział Głogówek i zrobiło się 5:3. Akademiczki zdobyły bramkę kontaktową na 15 sekund przed końcem. Egzekwująca karnego przedłużonego (po faulu na Nikisz) Orzechowska trafiła w poprzeczkę, ale skuteczną dobitką popisała się Kalinowska. Zabrakło już jednak czasu, by ponownie doprowadzić do wyrównania i zdobyć choćby punkt.

Rolnik: Miadzielec (Kołodziejska) - Sotor, Pawłowska, Sobkowicz, Bielska, Rudner, Kiersztajn, Kasperska,Lipka, Duda, Suchanek, Kościelniak

KU AZS UW: Nikisz – Kalinowska, Karwańska, Orzechowska, Smolińska, Staszczyk, Walczak, Wierzbicka, Włodarczyk